Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców Koło Młodych Profesjonalistów
oraz
TechnischeUniversitätDresen Freunde Des Bauingenieurwesens
Koleżanki i Koledzy,
Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR), Koło Młodych Profesjonalistów oraz Technische Universität Dresen Freunde Des Bauingenieurwesens zapraszają na wycieczkę szkoleniowo-techniczną organizowaną pod hasłem „Wymiana wiedzy”.
W dniu 31.10.2019 r. (czwartek) planowana jest wycieczka szkoleniowo-techniczna na budowę najwyższego budynku w Unii Europejskiej – Varso Tower przy ul. Chmielnej w Warszawie oraz na budowę najdłuższego miejskiego tunelu drogowego w Polsce w ramach kontraktu pn.: Projekt i budowa drogi ekspresowej S2 Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” Zadanie „A” od węzła „Puławska” (bez węzła) do węzła „Przyczółkowa” (bez węzła) o długości ok. 4,6 km.
Celem tego wydarzenia jest zdobycie cennego doświadczenia, wymiany wiedzy, zdobycia kontaktów zawodowych oraz wspólną integrację.
Ale to nie wszystko!
Wycieczka połączona jest z wizytą i pobytem w Warszawie studentów z Technische Universität Dresen (Niemcy). Jest to wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla SIDiR współpracować z Technische Universität Dresen, jak również okazja dla wszystkich uczestników wydarzenia do wymiany wiedzy, doświadczeń i nawiązania kontaktów międzynarodowych.
Serdecznie zapraszamy!
Varso Tower
Najwyższy budynek w Unii Europejskiej, który powstaje w centrum Warszawy przy ul. Chmielnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Centralnego. W ramach projektu powstaną trzy budynki, w tym smukły, szklany wieżowiec o wysokości 310 metrów (wraz z 80-metrową iglicą). Obok wieżowca wybudowane zostaną dwa niższe obiekty – 81-metrowy i 90-metrowy.
Na wysokości 230 metrów ma powstać ogólnodostępny odpłatnie taras z widokiem na panoramę Warszawy (ok. dwukrotnie wyżej niż taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki). Na 46 i 47 piętrze ma się znaleźć restauracja. Wszystkie budynki będą ze sobą połączone na poziomie parterów, a cały kompleks będzie połączony z podziemną galerią dworca Warszawa Centralna. Pod obiektem znajdzie się czterokondygnacyjny parking dla ok. 1100 samochodów, 80 motocykli oraz 750 rowerów
Projekt i budowa drogi ekspresowej S2 Południowa Obwodnica Warszawy – odcinek A (tunel)
Kontrakt obejmuje budowę fragmentu drogi ekspresowej S2 o długości ok. 4,6 km od w. Puławska (bez węzła) do w. Przyczółkowa (bez węzła), dwóch węzłów drogowych – Ursynów Zachód i Ursynów Wschód oraz tunelu pod Ursynowem w Warszawie. Tunel o długości ok. 2,3 km będzie poprowadzony pod I linią metra i będzie najdłuższym miejskim tunelem drogowym w Polsce. Każda z dwóch jezdni będzie mieć szerokości ok. 14,5 metra, po trzy pasy ruchu i pas awaryjny o szerokości ok. 3,75 metra. Po obu stronach jezdni zlokalizowane będą drogi ewakuacyjne o szerokości 1 m od krawędzi jezdni. Tunel pod powierzchnię będzie wchodzić między ul. Indiry Gandhi a ul. Pileckiego, wychodzić na skarpie, za ul. Nowoursynowską w Warszawie.
Planowany program wycieczki:
9:30 | Zbiórka pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie (Plac Defilad 1) |
Część szkoleniowo-techniczna | |
---|---|
10:00 – 12:00 | Grupa I – Varso Tower (ul. Chmielna, Warszawa) Grupa II – Pałac Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, Warszawa) |
12:00 – 14:00 | Grupa II – Varso Tower (ul. Chmielna, Warszawa) Grupa I – Pałac Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, Warszawa) |
15:00 – 17:00 | Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy, odcinek A (tunel), Biuro Budowy (skrzyżowanie ul. Puławska z Aleją Legionów Piłsudskiego, Warszawa) |
Cześć integracyjna | |
18:00 | Rynek Starego Miasta Warszawy |
Dojazd
Dojazd na koszt własny do Warszawy (Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa).
Szczegóły organizacyjne:
Ze względów bezpieczeństwa oraz wymagań przepisów BHP prosimy o zaopatrzenie się w środki ochrony indywidualnej na czas przebywania na terenie budowy (kaski ochronne, kamizelki ostrzegawcze, odpowiednie obuwie).
Aby wycieczka powiodła się, musi zadeklarować chęć uczestnictwa wystarczająca liczba Koleżanek i Kolegów (nie mniej niż 15 osób). Liczba miejsc ograniczona max 20 osób.
Część integracyjna w formule „każdy za siebie” w jednym z lokali na Rynku Starego Miasta w Warszawie.
Ze względów organizacyjnych chętnych proszę o rejestracje uczestnictwa do dnia 20.10.2019 r. (włącznie) za pomocą formularza na tej stronie.
W przypadku pytań proszę o kontakt: grzegorz.piskorz@sidir.pl
Do zobaczenia!
Grzegorz Piskorz
Członek Zarządu
Koło Młodych Profesjonalistów
Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców