Drodzy Młodzi Profesjonaliści,
Mamy przyjemność ogłosić VII edycję Krajowego Konkursu dla Młodych Profesjonalistów 2022.
Konkurs ma na celu wyróżnić osoby, które w przyszłości staną się liderami naszej branży, a także promować zawód Inżyniera Konsultanta jako bardzo różnorodną i atrakcyjną ścieżkę kariery.
Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy Młodzi Profesjonaliści, czyli aktywne zawodowo osoby, które w 2022 roku nie mają ukończonego 40 roku życia.
Ponieważ otwieramy się na wszystkich Młodych Profesjonalistów, warto zaznaczyć, że aby wziąć udział w konkursie, nie trzeba być członkiem SIDiR.
Nadesłane prace konkursowe będą oceniane przez Kapitułę Konkursową złożoną z wybitnych polskich inżynierów, inżynierów konsultantów, naukowców oraz członków Zarządu SIDiR.
Najlepsza praca konkursowa zostanie nagrodzona kwotą 5.000 zł.
Ponadto, zdobywca nagrody będzie mógł opublikować swoją pracę w formie artykułu na łamach Biuletynu Konsultant oraz będzie miał zapewniony darmowy wstęp na X edycję Konferencji SIDiR.
Ale na tym nie koniec. Nagrodzona praca będzie miała zagwarantowane miejsce wśród pięciu prac, które SIDiR ma prawo zgłosić do przyszłorocznej edycji międzynarodowego konkursu EFCA Future Leaders 2023.
Czekamy na Wasze zgłoszenia do dnia 31.10.2022 r.
Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w trakcie X edycji Konferencji SIDiR w Warszawie (listopad 2022 r.).
Miło Nam poinformować, że tegoroczną edycję Konkursu objęli: patronatem honorowym Polska Izba Inżynierów Budownictwa, patronatem wspierającym Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, patronatem medialnym Inżynier Budownictwa oraz Wydawnictwo Inżynieria, patronatem naukowym Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.
Zapraszamy
Grzegorz Piskorz
Członek Zarządu
Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców
Przewodniczący Grupy Młodych Profesjonalistów SIDiR
Pliki do pobrania
Ulotka i regulamin
Formularz zgłoszeniowy
Wyniki VI Edycji
W VI edycji Konkursu, która odbyła się w 2021 r., zwyciężył Pan Bartosz Majda, Kierownik Budowy w firmie STRABAG Sp. z o.o.
W zgłoszonej pracy konkursowej autor opisał swój wkład w projekt o nazwie Projekt i budowa Autostrady A1 Tuszyn. Zadanie to, realizowane na podstawie umowy z Zamawiającym, którym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Łodzi, pod nadzorem Ayesa Polska Sp. z o.o. obejmuje swym zakresem projekt i budowę autostrady A1 składającej się z dwóch jezdni posiadających po trzy pasy ruchu, budowę węzła „Radomsko”, trzech miejsc obsługi podróżnych, jednego mostu, pięciu wiaduktów drogowych, dziesięciu wiaduktów autostradowych oraz jednego przejścia dla dużych zwierząt zlokalizowanego nad autostradą.
Innowacyjnością w tym projekcie było wspólne podejście Wykonawcy, Zamawiającego, Inżyniera Kontraktu oraz Nadzoru Budowy do zagadnienia prowadzenia robót budowlanych pod ruchem w taki sposób, by na bieżąco dostosowywać możliwości ruchu publicznego do zmieniającej się w trakcie budowy infrastruktury, przy zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom budowy oraz samej możliwości prowadzenia prac. Efekt podjętych działań to znacząca poprawa bezpieczeństwa ruchu oraz bezpieczeństwa osób pracujących na budowie, a ponadto skrócenie czasu przejazdu przez budowany odcinek przy jednoczesnym zminimalizowaniu występowania zdarzeń drogowych powodujących zatory, co pozwoliło całkowicie wyeliminować utrudnienia w ruchu generowane przez budowę. Działanie takie było pierwszym tego rodzaju rozwiązaniem na czynnej budowie pod ruchem.
Zwycięzca VI Edycji
mgr inż. Bartosz Majda
Absolwent inżynierii lądowej Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej oraz absolwent prawa Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, jak również studiów podyplomowych z zakresu procedur FIDIC i eksploatacji dróg. Wykonuje samodzielne funkcje techniczne i uczestniczy w realizacji projektów infrastrukturalnych od 2008 r. (m. in. przy budowie drogi ekspresowej S3, S7 oraz projekcie i budowie autostrad A1 oraz A2). Aktualnie pełni funkcję kierownika budowy autostrady A1 na odcinku Kamieńsk-Radomsko.
Proces budowlany obejmujący realizację projektów infrastrukturalnych prowadzi do powstania budowli, które z jednej strony fascynują, dają satysfakcję oraz są dla nas wszystkich użyteczne. Z drugiej strony są one niejako wypadkową procesu prawnego i ekonomicznego. Poznanie tych procesów, a przede wszystkim ich wzajemnego wpływu na siebie pomaga nam dostrzegać możliwe problemy, odpowiednio wcześnie reagować, a tym samym podnosić jakość budowanych obiektów i zwiększać komfort współpracy pomiędzy uczestnikami procesu budowlanego. Dlatego też zachęcam wszystkich do poszerzania wiedzy i udziału w inicjatywach, takich jak Krajowy Konkurs dla Młodych Profesjonalistów realizowany przez SIDIR, gdzie możemy rozwijać swoje umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów w branży.