Zostań członkiem SIDiR!
Po V edycji Ogólnopolskiej Konferencji Arbitrażowej: Waloryzacja i nadzwyczajna zmiana stosunków – spory o zmianę wynagrodzenia

Po V edycji Ogólnopolskiej Konferencji Arbitrażowej: Waloryzacja i nadzwyczajna zmiana stosunków – spory o zmianę wynagrodzenia

Szanowni Państwo,

dziękujemy za udział w 5. edycji Konferencji Arbitrażowej Waloryzacja i nadzwyczajna zmiana stosunków – spory o zmianę wynagrodzenia zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR) oraz Sąd Arbitrażowy przy Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców.

Frekwencja świadczy o tym, że aktualna sytuacja na rynku jest trudna. Praktycznie wszyscy, zarówno zamawiający jak i wykonawcy, borykają się ze znacznym wzrostem cen. Nie ma gotowych rozwiązań. W trakcie konferencji dyskutowaliśmy o tym jakie strategie mogą obrać wykonawcy ale też zastanawialiśmy się, jak bez narażenia dyscypliny finansów publicznych, mogą działać zamawiający. Jak skonstruować modelowe klauzule waloryzacyjne, które między innymi uwzględnią sprawiedliwy podział ryzyk pomiędzy inwestorem i wykonawcą? Czy lepiej aby strony świadomie wprowadzały mechanizmy waloryzacyjne, które umożliwią szybką aktualizację kontraktu, czy może korzystać z klauzul rebus sic stantibus i poczekać co zdecyduje sąd? Liczymy na to, że wystąpienia, debaty oraz dyskusje pomogły odpowiedzieć nie tylko na powyższe pytania.

Szczególne podziękowania dla Prelegentów, bez których minione wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca. Jest nam bardzo miło, że zechcieliście Państwo poświęcić czas i aktywnie uczestniczyć w konferencji.

Dziękujemy naszym Partnerom, Kancelarii DZP, Brokerom Ubezpieczeniowym STBU i firmie KPMG, za wsparcie finansowe oraz przede wszystkim za istotny wkład merytoryczny.

Dziękujemy Państwu za poświęcony czas. Bez Was nie byłoby tej konferencji.

Poniżej znajdziecie Państwo materiały oraz fotorelację.

Już teraz zapraszamy na 6. edycję Konferencji Arbitrażowej. Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

W imieniu organizatorów
Tamara Małasiewicz

Fotorelacja

  • Prezentacje

    Materiały tylko dla uczestników, proszę podać hasło aby odblokowa dostęp!

    Newsletter SIDiR

    Otrzymuj najnowsze informacje o szkoleniach i konferencjach prosto na swoją skrzynkę pocztową